Orez basmati cu fistic

Retete in care nu sunt folosite produse de origine animala
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
ionescu.alina
Mesaje: 155
Membru din: 02 Noi 2016, 11:22
Contact:

Orez basmati cu fistic

Mesajde ionescu.alina » 11 Noi 2016, 19:51

Orez basmati cu fistic alaturi de legume la tigaie.
Orezul basmati nu-l spalati inainte sa il fierbeti.; il puneti la fiert (cam 10-12 minute)cu putina sare.
Separat fierbeti cateva legume( eu am avut broccoli, fasole pastai, mazare si morcovi) cu putina sare dupa care le caliti in putin ulei de masline.
Cand e totul gata peste orez presarati niste fistic prajit iar peste legume eu am "aruncat" niste sos chilli dulce ( Thai sweet chilli souce).
Delicios. Pofta buna! :)
Fişiere ataşate
FB_IMG_1478886630169.jpg
FB_IMG_1478886630169.jpg (15.39 KiB) Vizualizat de 931 ori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori