Maioneza din aquafaba

Retete in care nu sunt folosite produse de origine animala
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
ionescu.alina
Mesaje: 155
Membru din: 02 Noi 2016, 11:22
Contact:

Maioneza din aquafaba

Mesajde ionescu.alina » 22 Noi 2016, 23:10

Salata Olivier( sau Salata Ruseasca) si salata de vinete cu maioneza din aquafaba. Usor de preparat si foarte gustos.
Pentru salata rusa am avut deja amestecul de legume congelat si dupa ce am fiert cateva minute, cu putina sare, legumele(cartof, morcov, mazare si fasole verde), am scurs de apa si le-am lasat sa se raceasca apoi am adaugat maioneza( care se pregateste in zece minute mixand aquafaba si adaugand ulei de floarea soarelui si zeama de lamaie) si putin piper negru.
Iar cu salata de vinete( cu putina sare de himalaya si piper negru)e si mai simplu, se adauga putina maioneza si gata. :)
Maioneza nu arata f bine, fiindca seamana cu o spuma, dar are gustul maionezei clasice.
Sper ca v-am inspirat, pofta buna! :)
Fişiere ataşate
2016-11-22 22.08.14.jpg
2016-11-22 22.08.14.jpg (242.58 KiB) Vizualizat de 2204 ori
2016-11-22 22.05.50.jpg
2016-11-22 22.05.50.jpg (186.04 KiB) Vizualizat de 2204 ori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator