Mancare de naut

Retete in care nu sunt folosite produse de origine animala
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
ionescu.alina
Mesaje: 155
Membru din: 02 Noi 2016, 11:22
Contact:

Mancare de naut

Mesajde ionescu.alina » 24 Noi 2016, 15:11

Mancare de naut.
Doar cu cateva ingrediente preparati o mancare gustoasa. Se calesc in putin ulei de masline: o ceapa mica,un ardei gras rosu si vreo doua rosii cu rosmarin, oregano, sare de himalaya, piper( eu am avut un amestec de mirodenii cu: sare de mare, piper negru, alb, roz, jamaican si piper verde) si curry, apoi se adauga nautul si se lasa inca cateva minute. Se adauga putina apa si se lasa la fiert pana scade apa.
Pofta buna!

* Intotdeauna mi-a placut sa pregatesc mancarea in felul meu, sa inventez sau sa reinventez retetele, asa ca, niciodata nu dau masurile precise ale ingredientelor, fiindca fiecare gateste dupa gustul lui si in functie de cate portii pregateste. Lasati-va imaginatia sa zboare si pregatiti in felul vostru. :)
Fişiere ataşate
2016-11-24 14.11.01.jpg
2016-11-24 14.11.01.jpg (202.89 KiB) Vizualizat de 2175 ori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator