Salata de iarna

Retete in care nu sunt folosite produse de origine animala
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
ionescu.alina
Mesaje: 155
Membru din: 02 Noi 2016, 11:22
Contact:

Salata de iarna

Mesajde ionescu.alina » 24 Noi 2016, 20:35

Salata de iarna. :)
Sau salata calda asa cum era o salata in Satya. ( inspiratia mea din seara asta :) )
Cartofii albi si dulci, broccoli, zuchini si morcovii cu putin ulei de masline, sare de himalaya, piper si rosmarin i-am copt in cuptor. Intre timp, la tigaie am calit un ardei gras rosu si unul verde si am pregatit dressingul pentru salata: mustar de dijon,zeama de lamaie, sare si piper, ulei de masline si otet balsamic dulce.
Cand legumele, (taiate cuburi,am uitat sa mentionez asta)sunt gata se adauga peste ardeii facuti in tigaie si se amesteca cu dressingul. Puteti adauga seminte de in ( sau dovleac ori nuci) si cateva frunze de spanac si serviti salata calda.
Delicios! :) Pofta buna!
Fişiere ataşate
2016-11-24 19.35.08.jpg
2016-11-24 19.35.08.jpg (243.3 KiB) Vizualizat de 2195 ori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori